Odkazy na často používané stránky

Medicína Úschovna Výpočty String

Kamera

Curriculum vitae

Narodil jsem se již dávno, v klidné době. Všichni se měli dobře, nikdo se o moc nestaral. Tak jsem večer, ze dne na den, přišel na svět. Psal se rok 1984 a stalo se tak v Pardubicích. Asi se o mě pěkně starali, protože jsem nebyl zrovna drobeček.

Čas šel dál a já rostl jako z vody. Když mi byly dva roky, přiletěl čáp a přinesl mi sestru. O zábavu bylo na další 3 roky postaráno. Ale stejně mě to doma už nebavilo a vydal jsem se prozkoumávat jiné kraje. Tak jsem teplo domova rok střídal se školkou v Rumunské ulici. Po roce, to mi už bylo šest, se můj život rapidně změnil. 20 dní před svými 7. narozeninami jsem šel poprvé do školy. Na Základní škole Dubina v Pardubicích byla i docela sranda. Učit se moc nemuselo, učitelky byly hodné, všechno šlo jako po másle. Dokonce jsem i parkrát zkoušel olympiádu z angličtiny, ta moc velký úspech neměla, a jednou jsem se dostal do krajského kola z fyziky, ale to jsem si taky jenom šel zkusit. Zkrátka není důležíté vyhrát, ale zúčastnit se. Proto jsem přenechal první místo někomu jinému.

Léto střídala zima a já stále dřepěl ve škole. Tehdy jsem ještě nevěděl, že 9. třída je nejlepší období studijního života, tedy až po vysoké. Nebudete tomu věřit, ale úspěšně jsem složil přijímací zkoušky na Gymnázium Dašičká v Pardubicích a 4. září 2000 poprvé zasedl do středoškolské lavice. V té chvíli mě ani nenapadlo, jak ty 4 roky rychle utečou. Na gymnáziu jsme si užili spoustu legrace, jen toho učení nějak přibývalo. Než jsem se nadál, byl jsem u maturity. Zkouška zralosti byla jak se patří. Měl jsem ji hned v pondělí, takže opravdu bylo co dělat. Naštěstí jsme měli na biologii a chemii dobré učitele. Angličtina taky nebyla špatná, zato čeština nepatřila nikdy k mé silné stránce. Zkrátka jsem odmaturoval s vyznamenáním. A co dál?

Následovala série přijímacích řízení na různé školy, s různými lidmi, v různých městech. Nakonec jsem se rozhodl pro Lékařskou fakultu v Hradci Králové. Poté následovala důležitá příprava na první ročník dalších studií. Užíval jsem si asi ty nejdelší prázdniny, které jsem kdy měl. Byl jsem pln optimismu, jednak jsem se tešil na nové prostředí Univerzity Karlovy, jednak jsem ještě nevěděl, co mě čeká.

Dne 9. října 2004 jsem složil imatrikulační slib a stal se tak členem akademické obce Univerzity Karlovy. Během dlouhých 6 let jsem složil nespočet zkoušek, poslední 10. června 2010, čímž jsem úspěšně ukončil studium na Lékařské fakultě. Vyvrcholením studia byla promoce, která se konala 14. července 2010 v pražském Karolinu. Tak jsem po 19 letech přišel o statut studenta.

Nyní se připravuji na atestaci v oboru všeobecné praktické lékařství.

Poslední aktualizace dne 3. 8. 2010.